KPSS

2019-2020 yılı KPSS Lise Önlisans ve Lisans Gruplarımızda,   yoğun bir ders programı,etüt  ve kamp dönemi  verilmektedir.  KPSS grubu programları; alanında uzman, deneyimli, sınav formatına hakim, bu alanda çok iyi bilinen eğitimcilerimiz tarafından yürütülmektedir.

KPSS Kursu Kurs Başlama Tarihleri

KURS ADI BAŞLAMA TARİHİ GÜN VE SAATLER ÜCRET(PEŞİN)
KPSS Kursu Sorunuz Hafta İçi Sabah
Pazartesi-Çarşamba 09:00-12:10
1200 TL
KPSS Kursu Sorunuz Hafta İçi Aksam
Pazartesi-Çarşamba 19:00-22:10
1200 TL
KPSS Kursu Sorunuz Hafta Sonu Sabah
Cumartesi-Pazar 09:00-12:10
1200 TL
KPSS Kursu Sorunuz Hafta Sonu Gündüz
Cumartesi-Pazar 12:20-15:30
1200 TL
KPSS Kursu Sorunuz Hafta İçi Öğle
Pazartesi-Çarşamba 12:20-15:30
1200 TL

NOT: Yukarıda belirtilen eğitim saatlerimiz size uymuyorsa Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp diğer gruplarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.